Přihlásit se k RSS odběru novinek

Fotogalerie

Znáte rozdíl mezi MINI a MIDI rypadlem?

Yanmar ve svém portfoliu nabízí mimo jiné hlavně pásová mini a midi rypadla. I když tyto pojmy nejsou nikde přesně definované, existují obecně uznávané váhové kategorie pásových rypadel.

Minirypadla / kompaktní rypadla (hmotnost zhruba 0-6 tun)

Toto jsou malá rypadla, která se snadno dostanou do stísněných prostor. Výhodou rypadel této kategorie je, že je mohou přepravovat určité druhy nákladních automobilů, aniž by jejich řidič potřeboval strojní průkaz pro provoz rypadel. Ve světě jsou nejpopulárnější rypadla z této kategorie o hmotnosti 3-4 tuny, které se používají na stavbách budov, inženýrských stavbách a při terénních úpravách. Tato rypadla jsou velice všestranná a jsou vhodná při práci uvnitř staveb, při opravách kanalizace, při vodovodních instalacích, při opravách základů a všude tam, kde se větší rypadla nedostanou.

Yanmar takto označuje rypadla od modelu SV08-1AS až po model ViO57-6.

Midirypadla (hmotnost zhruba 6-10 tun)

Toto jsou středně velká rypadla, která se používají nejčastěji na stavbách budov, inženýrských stavbách, stavbách silnic a mostů a při terénních úpravách. Některá rypadla této kategorie jsou konstruována s nulovým nebo malým přesahem zádě a některá mají spíše standardní konstrukci. Rypadla v této kategorii dosahují rypných a zvedacích sil více v souladu s rypadly vyšší kategorie, ale stále díky svým kompaktním rozměrům poskytují výhody při manévrování na staveništi a při přepravě.

Yanmar takto označuje rypadla od modelu SV60 až po model SV120.

Standardní rypadla / pásová rypadla v plné velikosti (hmotnost zhruba 10-90 tun)

Rypadla v této kategorii představují nejširší spektrum rypadel dostupných na trhu v dnešní době. Nejpopulárnější rypadla z této kategorie jsou o hmotnosti 19-24 tun. Tato rypadla se využívají při těžkých pracech, tam kde je hodně prostoru a pouze malé množství těchto rypadel je konstruováno s nulovým nebo minimálním přesahem zádě.

Težká pásová rypadla (hmotnost zhruba 90 a více tun)

Toto jsou ta největší pásová rypadla na světě, ročně se jich však prodá pouze minimální množství a jsou využívána ve speciálních případech.

Další novinky

Předání 2 minirypadel Yanmar ViO12 a SV26

Yanmar Sv26 ve společnosti americké klasiky V8 u zákazníka z jižní Moravy a druhý předávaný stroj Yanmar ViO12. Jedná se již o třetí a čtvrtý dodaný stroj zákazníkovi. Moc děkujeme za opakovanou důvěru a spolupráci!

Více

Předání minirypadla Yanmar ViO38

Pěkně vybavený Yanmar ViO38 osazený naklápěcí hlavou s hydraulickým upínačem a sadou lopat jsme předávali v krásný slunečný den spokojenému zákazníkovi, u kterého nahradí předchozí model ViO38U. Děkujeme za opakovanou důvěru k Brnu a přejeme ať se daří!

Více